توابین-توبه کنندگان
خدای تبارک و تعالی فرمود: ناله گناهکاران در نزد من محبوبتر است از تسبیح تسبیح کنندگان
آرشیو مطالب
موضوعات مطالب
برچسب‌ها
آمار و امکانات وبلاگ
طراح قالب
http://www.Hidro.blogfa.com
طراح قالب : مهدی سلطانی

RSS
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
کد جستجوگر گوگل
دریافت كد
پيام مديريت وبلاگ : با سلام، به این وبلاگ خوش آمدید. لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود برای بهتر شدن مطالب وبلاگ آگاه سازید.
فیلتر شکن و وی پی ان مجانی وصد درصد تضمینی

فیلتر شکن و وی پی ان مجانی وصد درصد تضمینی


امروز مي خواهم چند تا فيلتر شكن (Filter Breaker)براي شما معرفي كنم اين فيلتر شكن ها كه خدمت شما معرفي مي كنم  صد در صد كار مي كنه و تضميني  است و كاملا رجستري شده است و شما مي تونيد بدون هيچگونه شك و ترديدي ازشون استفاده كنيد البته هميشه در نظر داشته باشيد كه اين روزها فيلتر شكن هاي تقلبي و نوظهور زيادي  وجود داره كه  بسيار مخرب هستند و سيستم شما رو به هم مي ريزند و به هدفي هم كه داريد نمي رسيد و بجاي اينكه فيلتر شكني بكنند بين انسان و خدايش فيلتر درست مي كنند. از اين فيلتر شكن ها كه وارد دنياي انسانها شده اند مي توان به تعصب غير صحيح ،تقليد كور كورانه ، پيروي كردن از اكثريت ،مد گرايي ،پيروي كردن از عادات زشت اجتماعي و غيره اشاره نمود.


وقتي انسان مرتكب گناه ميشه به مرور و تكرار گناه ها خودشو از خدا دورتر ميكنه و كم كم گناهان فيلترهايي ميشند كه  مانع ارتباط انسان با خداي خودش مي گردند در اين نوشته قصد داريم فيلتر شكن هايي رو خدمتتون معرفي كنيم، با استفاده از اونها  هيچ فيلتري نمي تونه مانع شما باشه………..

1) نماز: بهترين فيلتر شكن دنيا كه خود خدا هم زير اين فيلتر شكن را  امضا و مهر كرده  خصوصيت مهم اين فيلتر شكن اينه كه مانع ميشه انسان با گناه كردن فيلترهايي رو بين  خودش و خداش ايجاد كنه … اگه باور نداري اين آيه رو بخون ” ان الصلاه تنهي عن فحشا و المنكر عنكبوت/44″
2) قرآن :  لنگه نداره  همه كساني كه متخصص هستند از اين فيلتر شكن بي بديل استفاده مي كنند  و جلوي كلام خداي تبارك و تعالي زانو مي زنند براي  استفاده از اين فيلتر شكن  آن را بخوانيد  و بفهميد و به آن عمل كنيد>
3)ولايت : اين فيلتر شكن بسيار قوي عمل مي كنه براي استفاده از آن بايد علاوه بر اعتقاد و محبت اهل بيت عليهم السلام  انسان به سلاح عمل هم مجهز باشه و  اطاعت پذيري از ولايت جزء لا بنفك وجودش باشه .


نوشته شده در شنبه 5 آذر1390 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
توبه لوطيها

توبه لوطيها

مرحوم حضرت آية اللّه شهيد محراب سيد عبدالحسين دستغيب شيرازى رضوان اللّه تعالى عليه در كتاب شريفش نوشته: يك نفر حاجى مؤ منى كه از ارادتمندان به مرحوم حاج شيخ محمد تقى مجلسى رضوان الله تعالى عليه بود يك روز لوطيهاى محل دورش را مى گيرند و مى گويند امشب مى خواهيم به خانه تو بيائيم. حاجى از يك طرف مى بيند اگر آنها بيايند با وسائل لهو و لعب مى آيند و مشغول فسق و فجور مى شوند از طرف ديگر اگر آنها را رد كند و جواب رد گويد چگونه با لوطيها طرف شود مرتبا برايش ‍ مزاحمت ايجاد مي كنند ناچارا قبول مي كند بعد هم سراسيمه خدمت مرحوم مجلسى پناهنده شده و گرفتاريش را ذكر مى كند.
مرحوم مجلسى فكرى مى كند و مى فرمايد: اشكالى ندارد بگو بيايند من هم مى آيم، حاجى مجلسى مهيا مي كند و شيخ مجلسى زودتر از لوطى ها وارد مى شود، لوطي ها آمدند همين كه وارد خانه شدند ديدند مرحوم مجلسى در مجلس نشسته. "لوطى باشى" ناراحت شد الان عيش و لهو و لعب جلوى آقا نمى شود كرد و آقا موى دماغش شده با بودن او هيچ كارى نمى شود كرد.
اجمالا پيش خود خيال كرد حرفى بزند تا مرحوم مجلسى قهر كند برود و آنوقت آنها آزاد باشند. گفت: جناب آقا مگر راه و روش ‍ ما لوطيها چه عيبى دارد كه به ما اعتراض مي كنند؟ مرحوم مجلسى فرمود: چه خوبى در شما هست كه آنرا مدح كنيم؟. گفت هزارها عيب داريم اما باز نمك شناسيم اگر نمك كسى را خورديم ديگر به او خيانت نمى كنيم تا آخر عمرمان يادمان نمى رود، مرحوم مجلسى فرمود: اين صفت خوبى است ولى آن را در شما نمى بينم . "لوطى باشى" گفت: در اين اصفهان از هركس مى خواهى بپرس! ببينيد ما نمك چه كسى را خورده ايم كه به او بد كرده باشيم. مرحوم مجلسى فرمود: خود من گواهى مى دهم كه شما همه نمك به حراميد! آيا با خداى خود چه مى كنيد؟ اى كسى كه نمك خدا را مى خورى و نمكدان مى شكنى، اين همه نعمت خدا را خوردن و استفاده كردن و اين جور سركشى كردن و پيروى از نفس و  هوى كردن؟! نمك خدا خوردن و نمك دان او را شكستن ...
اين كلمات مرحوم مجلسى كه عين واقع و حقيقت بود در همه آنها اثر كرد، سر خجلت به زير انداختند و هيچ سخن نگفتند سكوت مطلق، پس از مدتى همه رفتند، صبح اول وقت "لوطى باشى" در خانه مرحوم مجلسى را كوبيد مرحوم مجلسى در را باز كرد ديد "لوطى باشى" است .
گفت : ديشب ما را آتش زدى ما را آگاه كردى ما را توبه ده چون از كرده هاى خود پشيمانيم، مرحوم مجلسى هم لطف مى كند آنها را به عمل توبه و تدارك از گذشته ها وا مى دارد.


نوشته شده در جمعه 28 مرداد1390 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
كمك به سگ

كمك به سگ

در كتاب لئالى الاخبار نوشته شده بود: زنى عيّاش و زانيه و بدكاره بود كه در مجالس لهو و لعب شركت مى كرد، يك روز در اثناء مسافرتش در بيابان به چاهى مى رسد، هرچه نگاه مى كند سطلى پيدا كند ولى چيزى نمى يابد آخرش به تَهِ چاه مى رود و آب مى خورد و بالا مى آيد.
در اين هنگام مشاهده مى كند كه سگى تشنه است و دنبال آب مى گردد دلش به حال او مى سوزد كفش خود را سطل و موى و گيسوان خود را مى بُرد و طناب درست مى كند و به چاه مى اندازد و با زحمت از ته چاه آب بيرون مى آورد و سگ را سيراب مى كند. بعد مى گويد خدايا سگى را به سگى ببخش .
چون به يك سگ ترحم مى كند و او را سيراب ميكند خداهم باو رحم مى كند و او را وسيله آمرزشش قرار مى دهد. بعد زن گريه زيادى كرده و توبه مى كند اين كار خير سبب توبه و بازگشتش به سوى خدا مى شود و با سعادت از دنيا مى رود.


نوشته شده در جمعه 28 مرداد1390 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
گر توبه شكستى باز آى

گر توبه شكستى باز آى

اگر شخصى توبه كرد ولى باز شيطان و يا هواى نفس بر او غلبه كرد و او فريب خورد و گناهى را مرتكب شد و آن عهدى را كه با خدا بسته بود شكست توبه سابقش باطل نمى شود بلكه واجبست بر او از گناه تازه اش توبه كند و از خدا طلب آمرزش نمايد و از رحمت بى پايان حق نبايد ماءيوس شود نگويد حالا من ديگر بار گناه كردم خدا مرا نمى بخشد، خير، ياءس و نا اءميدى خود از گناهان كبيره است و خدا هم غفار است و از گناه هان مى گذرد.
محمّد بن مسلم از حضرت باقر (ع ) روايت كرده كه حضرت فرمود:نوشته شده در جمعه 28 مرداد1390 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
كفن دزد

كفن دزد

در بحار الانوار باب الخوف الرجاء مرحوم علامه مجلسى رضوان اللّه تعالى عليه دارد: در بنى اسرائيل مردى بود كه كفن دزدى مى كرد، همسايه اى داشت كه او را ميشناخت يك روز مريض شد و ترسيد بميرد و كفن او را بدزدد براى همين خاطر كفن دزد را طلبيد و باو گفت : من چطور همسايه اى براى تو بودم؟ كفن دزد گفت: خوب همسايه اى بودى. گفت: از تو يك درخواست دارم! گفت: بفرمائيد من در خدمت شما هستم هركارى دارى انجام ميدهم. مرد همسايه رفت و دو كفن آورد و گفت: هر كدام را دوست دارى و بهتر است براى خودت بردار. تا مرا در كفن ديگر بپوشانند و چون مرا دفن كردند قبر مرا نشكاف و مرا برهنه نكن. كفن دزد نپذيرفت و گفت اين حرفها چيست من خدمت گذار شما هستم. ولى مرد همسايه با اصرار كفن بهتر را به او داد و رفت .
مرد همسايه از دنيا رفت و دفنش كردند. كفن دزد گفت مرده كه شعورى ندارد كه بفهمد من خُلف وعده با او كرده ام، ميروم و كفن او را ميدزدم. پس قبرش را شكافت و چون خواست او را برهنه كند، صيحه شديدى شنيد كه ميگويد: نكن!. از ترس او را برهنه نكرد و قبرش را پوشانيد. و تا هنگام مردن پشيمان و ناراحت بود، يك روز كه در حال احتضار بود و فرزندانش دور بسترش جمع شده بودند گفت: اى فرزندان من، من چطور پدرى براى شما بودم؟ گفتند: خوب پدرى بودى گفت: پس يك در خواستى از شما دارم و آن هم اين است كه هر وقت از دار دنيا رفتم بدنم را آتش بزنيد و خاكسترم را به باد دهيد نصفى را در دريا و نصفى را در صحرا بريزيد، زيرا من گناهى كرده ام كه شايد خدا به خاطر اين كار از سر تقصير من در گذرد در حالى كه من توبه كرده ام اما نمى دانم مورد قبول قرار گرفته يا نه، بچه هايشاول قبول نمى كردند ولى با اصرار موافقت كردند.
كفن دزد مُرد و بچه هايش به ناچارى جسدش را آتش زدند و طبق وصيتش عمل نمودند، خداوند متعال خاكسترهاى متفرقه بدن او را جمع نمود و زنده اش كرد و فرمود: چه چيز سبب اين شد كه تو چنين وصيتى كردى؟ گفت: به عزت و جلالت قسم ترس از عذابت مرا بر اين وصيت وادار نمود.
خداوند متعال خطاب فرمود: من هم به خاطر اين كار تو را بخشيدم و ترس ‍ تو را به امن مبدل كردم و طلب كارانت را راضى خواهم كرد.
از اين داستان فهميده مى شود كه هرگاه گنهكارى از گناهش پشيمان شود و از عذاب الهى بترسد خداوند هم او را خواهد آمرزيد و خصمائش را از او راضى خواهد فرمود.


نوشته شده در جمعه 28 مرداد1390 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
بيست سال معصيت جوان
 بيست سال معصيت جوان


در كتاب ثمراة الحيوة جلد سوم صفحه سيصدو هفتاد و هفت نوشته :
جوانى در بنى اسرائيل زندگى مى كرد و به عبادت حق تعالى مشغول بود روزها را به روزه و شبها را بنماز و طاعت ، تا بيست سال كارش ‍ همين بود تا كه يك روز فريب خورده و ....
متن كامل در ادامه مطلب


نوشته شده در شنبه 17 اردیبهشت1390 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
داستان عابد هفتاد ساله
داستان عابد هفتاد ساله

در كتاب بحارالانوار از اصول كافى از حضرت صادق (ع ) نقل مى كند: عابدى بود كه هميشه سرگرم عبادت و بندگى و اطاعت حق را مى نمود به قدرى در عبادتش كوشا بود كه شيطان هر كارى مى كرد كه او را از عبادتهايش سست كند نتوانست آخرالامر نعره اى زد بچه هايش اطرافش جمع شدند گفتند تو را چه شده كه فرياد مى زنى ؟ گفت از دست اين عابد عاجز شده ام ، آيا شما راهى سراغ داريد؟ يكى از آن شيطانها گفت من او را وسوسه مى كنم كه به شهوت آيد و زنا كند شيطان گفت فايده اى ندارد، زيرا اصل : ميل به زن در او كشته شده ، ديگرى گفت از راه خوراكى هاى لذيذ او را مى فريبم تا به حرام خوارى و شراب كشيده شود و او را هلاك كنم گفت اين هم فايده اى ندارد زيرا در اثر رياضت چند ساله شهوت خوراكى نيز در او كشته شده است .
سوّمى گفت : متن كامل در ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه 17 اردیبهشت1390 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
خداى گنه كاران

خداى گنه كاران

در كتاب زبدة القصص جلد 2 مسطور بود كه يك روز حضرت موسى (ع ) در كوه طور در مناجات خود عرضكرد: يااله العالمين (اى خداى جهانيان ) جواب آمد لبيك (يعنى نداى تو را پذيرفتم ) سپس ‍ عرض كرد يا اله المطيعين (اى خداى اطاعت كنندگان ) جواب آمد لبيك سپس عرضكرد يا اله العاصين (اى خداى گنهكاران ) اين دفعه سه بار شنيد لبيك ، لبيك ، لبيك .
حضرت موسى (على نبينا و آله و عليه السلام ) عرضكرد خدايا حكمتش چيست كه تو را به بهترين اسامى صدا زدم يك بار جواب دادى ، اما تا گفتم اى خداى گنه كارها سه بار جواب مرا دادى خطاب شد، اى موسى ، عارفان به معرفت خود و نيكوكاران به كار نيك خود و مطيعان به اطاعت خود اعتماد دارند، ولى گنهكاران جز به فضل من پناهى ندارند اگر من آنها را هم از درگاه خود نا اميد گردانم به درگاه چه كسى پناهنده شوند.


نوشته شده در سه شنبه 9 شهریور1389 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
داستان توبه جوان نادم

داستان توبه جوان نادم

 

 

 او جلو افتاد و من عقب سر او ميرفتم اول آلبوم عكسهايش را ميخواست به من نشان بدهد من پس ‍ از ديدن دوعكس كه فوق العاد منظره بدى داشت يعنى زنهاى لخت و مناظر شهوت انگيز و مجالس رقص و غيره بود لذا شبهه كردم كه بقيّه اش را نگاه كنم و او ميگفت : ...


نوشته شده در سه شنبه 9 شهریور1389 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
مهلت توبه
 

 
1. يك سال قبل از مرگ;
2. يك ماه قبل از مرگ;
3. يك هفته قبل از مرگ;
4. يك روز قبل از مرگ;
5. تا هنگام نفخ صور و پايان حيات انسان.
عَن ابى عبدالله(عليه السلام) قال: قال رسول الله(صلى الله عليه وآله): مَنْ تابَ قَبْلَ مَوتِه بسَنة قَبِلَ الله توبَتَهُ ثمّ قالَ: اِنَّ السَّنة لكثيرة مَن تابَ قبلَ موته بِشَهر قَبِلَ الله توبَتَهُ ثُمَّ قال: انَّ الشَّهر لكثير مَن تابَ قبلَ موتِهِ بِجُمُعة، قَبِلَ الله توبَتَه. ثمّ قال: اِنَّ يَوماً لكثيرٌ مَنْ تابَ قَبل ان يعايِنَ قَبِلَ الله تَوبَتَهُ;[328]حضرت صادق(عليه السلام) فرمود: رسول الله(صلى الله عليه وآله) فرموده است: هر كس يك سال پيش از مرگش توبه كند، خدا توبه اش را مى پذيرد. سپس فرمود: هر كه يك هفته پيش از مرگش توبه كند، خداوند توبه اش را مى پذيرد، سپس فرمود: يك هفته زياد است، هر كه پيش از ديدار مرگ توبه كند، خدا توبه اش را مى پذيرد.
قالَ رَسُول الله(صلى الله عليه وآله): اِنَّ لِلْتَوْبَةِ باباً عَرَضٌ ما بِيْنَ مَصْراعَيْهِ ما بَيْنَ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ لا يُغْلَقُ حَتّى تَطْلَعُ الشَّمْس مِنَ مَغْرِبِها.[329] پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله) فرمود: براى توبه درى است كه اندازه آن بين شرق و غرب است و اين در بسته نمى شود مگر اينكه خورشيد از مغرب طلوع كند.

موضوع مطلب : ترک خود ارضایی
نوشته شده در دوشنبه 14 تیر1389 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
سيماى توّابين
 

 
1. حبيب خدا هستند: (اِنَّ الله يُحبُّ التَّوابينَ وَ يُحِبُّ المتَطَهِّرينَ);[330]خداوند توبه كنندگان و پاكيزگان را دوست مى دارد.
قال رسول الله(صلى الله عليه وآله): التائب حبيب الله;[331] توبه كننده دوست خداوند است.
2. بدى هاى شان به خوبى تبديل مى شود: (يُبَدِّلُ اللهُ سَيِّئاتِهِمْ حَسَنات).[332]
3. دعايشان مستجاب است: «وَ دُعائهمْ مستَجاب».[333]
4. هنگام برخواستن از قبر خندان اند: «يا آدم: واحشر التائبين من القبور مستبشرين ضاحكين».[334]
5. فرشتگان براى آنها آمرزش مى خواهند:
(اَلَّذينَ يَحْمِلُونَ الْعَرْشَ وَ مَنْ حَوْلَهُ يُسَبِّحوُنَ بِحَمْدِ رَبِّهِمْ وَ يُؤْمِنُونَ بِهِ وَيَسْتَغْفِرُونَ لِلَّذَين آمَنُوا رَبَّنا وَسِعَتْ كُلَّ شَىْء رَحْمَةً وَ عِلْماً فاغْفِر لِلَّذينَ تابوُا);[335] فرشتگانى كه حاملان عرشند و آنها كه گرداگرد آن طواف مى كنند و تسبيح و حمد خدا مى گويند و به او ايمان دارند و براى مؤمنان آمرزش مى خواهند... .
6. مردم بايد آنها را دوست داشته باشند:
عن ابى عبدالله(عليه السلام) قال: قال النبي(صلى الله عليه وآله) يلزم الحقّ لأمتى فى اربع يحبّون التائب، و يرحمون الضعيف و يعينون المحسن و يستغفرون للمذنب;[336] امام صادق(عليه السلام) مى فرمايد: پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله)فرموده است: امتم را به چهار چيز سفارش مى كنم: اينكه توبه كنندگان را دوست داشته باشند; به ضعيف رحم كنند; به نيكوكار كمك كنند و براى گناهكار طلب استغفار كنند.
7. جايگاهشان بهشت است:
مَنْ ماتَ عَلَى التَّوْبَةِ فَلَهُ الجَنَّةَ فَتُوبُوا;[337] هر كس به هنگام مرگ با توبه بميرد، براى او بهشت است، پس توبه كنيد.
8. با ايمان از دنيا مى روند.
9. قبرشان وسيع و نورانى خواهد بود.
10. راحت مى ميرند.
موضوع مطلب : ترک خود ارضایی
نوشته شده در دوشنبه 14 تیر1389 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
هيچ چيزى نزد خدا محبوب تر از توبه جوان نيست
 هيچ چيزى نزد خدا محبوب تر از توبه جوان نيست
 
 
توبه جوانان،
 

قالَ رَسوُلُ الله(صلى الله عليه وآله): ما مِنْ شَيىء اَحَبَّ اِلَى اللهِ تَعالى مِنَ شابٍّ تائِب;[385] پيامبر اسلام(صلى الله عليه وآله) فرمود: هيچ چيزى نزد خدا محبوب تر از توبه جوان نيست.

بايد به اين نكته اشاره كرد مبادا فريب شيطان و شيطان صفتان را بخوريم كه الآن جوانيم و وقت عيش و نوش و هوسرانى است و وقت توبه در زمان پيرى است، كه اينها همه خلاف اعتقادات و واقعيّات است.
قال رَسوُلُ الله(صلى الله عليه وآله): اَلتَّوبَةُ حَسَنٌ وَلكِنْ فِى الشَّبابِ اَحْسَنْ;[386] پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله) فرمود: توبه كردن نيكو است، ولى از جوانان نيكوتر مى باشد.

موضوع مطلب : ترک خود ارضایی
نوشته شده در چهارشنبه 9 تیر1389 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
معناى واقعى توبه چیست؟ چگونه مى توانیم خود را از گناهان پاک کنیم و موفق به توبه شویم؟

معناى واقعى توبه چیست؟ چگونه مى توانیم خود را از گناهان پاک کنیم و موفق به توبه شویم؟

 

توبه در لغت به معناى »دست کشیدن از گناه، بازگشتن بر طریق حق، پشیمان شدن از گناه«(1) است.
توبه را مى توان از الطاف و محبّت‏هاى الهى دانست، پس از گناه، جاده و راهى براى بازگشت ایجاد مى‏شود، تا بنده خطاکار به محض آگاهى از بدى گناه، از آن راه باز گردد. توبه نعمت بزرگى است که بر بشر ارزانى شده است.
حقیقت »توبه« ندامت و پشیمانى از گناه است که لازمه آن تصمیم بر ترک در آینده است. اگر کارى بوده که قابل جبران است، در صدد جبران بر آید. گفتن استغفار بیانگر همین معنا است، به این ترتیب ارکان توبه را مى توان در پنج چیز خلاصه کرد. ترک گناه، ندامت و پشیمانى، تصمیم بر ترک در آینده، جبران گذشته و استغفار.(2)
خدا در قرآن از توبه واقعى به نام توبه نصوح نام برده است: »اى کسانى که ایمان آورده‏اید! به سوى خدا بازگردید و توبه کنید، توبه خالصانه.(3)
شخصى از پیامبر سؤال کرد که توبه نصوح چیست، حضرت فرمود: »شخص توبه کننده به هیچ وجه بازگشت به گناه نکند، چنان که شیر به پستان هرگز باز نمى‏گردد.(4)
بعضى گفته‏اند توبه نصوح آن است که واجد چهار شرط باشد: پشیمانى قلبى، استغفار زبانى، ترک گناه و تصمیم بر ترک در آینده.(5)
چگونه مى توان بر گناه چیره و به توبه موفق شد؟
بیشتر علماى اخلاق توبه را مجموعه مرکّبى از علم و حال و عمل مى دانند. اگر کسى بخواهد موفق به توبه شود، باید این سه امر را مورد توجه قرار دهد، یعنى اوّل لازم است انسان به زشتى گناه پى ببرد، سپس حال پشیمانى در دل او به وجود آید، سرانجام در مقام عمل، گذشته را جبران نماید.(6)
آغاز توبه و ترک گناه، عنایت حق است. تا لطف الهى نصیب انسان نگردد، توبه امکان‏پذیر نیست. علامه طباطبایى مى گوید: توبه عبد حسنه است و حسنه نیازمند به نیرو است و نیروى انجام حسنه را خداوند مى دهد. او است که توفیق میدهد، یعنى اسباب را فراهم مى سازد تا بنده موفق و متمکن از توبه شود و بتواند از فرورفتگى در لجنزار گناه و دورى از خدا بیرون آید و به سوى پروردگارش باز گردد.(7) امام سجاد(ع) به این نکته تصریح دارد که وفاى به توبه جز به نیروى حفظ و نگه‏دارى خداوند میسّر نیست.(8) بنابراین در ابتدا باید از خداوند کمک خواست و سپس قدرت تصمیم‏گیرى را افزایش داد و اقدام عملى را شروع نمود.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پى نوشت‏ها:
1. محمد معین، فرهنگى فارسى، ج 1، ص 1160.
2. تفسیر نمونه، ج 24، ص 290.
3. سوره تحریم ( ) آیه 8.
4. تفسیر مجمع البیان، ج 10، ص 318.
5. تفسیر نمونه، ج 24، ص 290.
6. محجة البیضاء، ج 7، ص 5.
7. ترجمه المیزان، ج 4، ص 376.
8. صحیفه سجادیه، دعاى 19.


موضوع مطلب : خود ارضایی
نوشته شده در سه شنبه 25 خرداد1389 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
جوانان و انحرافات جنسى

جوانان و انحرافات جنسى

 

جوانان و انحرافات جنسى

 

مى دانيم جوانى دوران «بحران» غرائز مخصوصاً «غريزه جنسى» است.

اين غريزه اگر به صورت صحيحى رهبرى نگردد خرد كننده ترين ضربت را بر پايه خوشبختى و سعادت جوانان خواهد زد، و سرنوشت آنها را به كلى دگرگون خواهد ساخت.

نيروهاى خلاّق آنها، همچون غنچه هاى ناشكفته پرپر شده نابود خواهند شد، و «نبوغ» و «ابتكار» آنان كه ممكن است سرچشمه افتخارات فراوانى براى خودشان يا اجتماع گردد مسلّماً به هدر خواهد رفت.

تعداد قربانيان اين راه در ميان جوانان كم نيستند و تعداد كسانى كه پس از بيدارى از خواب گران خود، دردناك ترين تأسف و ندامت را بر روح خود احساس مى كنند نيز فراوانند.

و بسيارند كسانى كه با آثار شوم اين عدم رهبرى صحيح تا پايان عمر خويش دست به گريبان مى باشند!

نامه هاى فراوانى كه تا كنون از عدّه اى از قربانيان اين راه به دست ما رسيده مى تواند پرده از گوشه اى از اين راز وحشتناك بردارد، و ما را در جريان اين موضوع حساس و پر خطر بگذارد.


* نامه اوّل...
 
متن کامل مقاله را در ادامه مطلب بخوانید...


موضوع مطلب : خود ارضایی
نوشته شده در پنجشنبه 5 فروردین1389 توسط مدیر وبلاگ | لينک ثابت |
عناوین آخرین مطالب ارسالی